Kosztorysy budowlane Warszawa

Kosztorysy budowlane Warszawa

kosztorysy budowlane warszawa

Zamierzasz zlecić opracowanie kosztorysu budowlanego w Warszawie? kosztorysy budowlane Warszawa

 

Jeżeli potrzebujesz rzetelnie wykonanego kosztorysu budowlanego, to my Ci go dostarczymy. Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się biurem kosztorysowym z Warszawy. Pomagamy zarówno inwestorom, jak i wykonawcom budowlanym ze stolicy. Gwarantujemy wykonanie kosztorysów w oparciu o aktualne ceny, gdyż posiadamy dostęp do aktualnych cenników (aktualizowanych co kwartał). Korzystając z naszych usług, masz gwarancję kompleksowej obsługi kosztorysowej przyszłej inwestycji. Zobacz NASZE REALIZACJE

Dzięki nam zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze.

 

Jesteśmy ekspertami w kosztorysowaniu budowlanym z Warszawy. W naszym kosztorysowaniu wykorzystujemy bogate doświadczenie zdobyte na placu budowy w charakterze funkcji kierowników budowy, czy inspektorów nadzoru. Obecne prawo nie wymaga specjalnych uprawnień do pełnienia funkcji kosztorysanta, najczęściej kosztorysantem jest inżynier budownictwa. Jednakże świetna, praktyczna znajomość technologii i procesu budowlanego pozwala na opracowywanie bardziej rzetelnych kosztorysów.

Ponadto wiedza z placu budowy pozwala nam nie tylko dostarczyć Ci profesjonalny kosztorys. Dzięki wiedzy z zakresu sztuki budowlanej możemy także służyć Ci radą odnośnie optymalizacji kosztów inwestycji budowlanej (tzw. value engineering), co jest szczególnie ważne dla inwestorów. Doświadczenie z placu budowy jest nieocenione zwłaszcza przy kosztorysowaniu obiektów zabytkowych.

Co więcej, w cenie za opracowanie kosztorysu otrzymasz nie tylko „goły” dokument, ale także wyjaśnienie poszczególnych pozycji kosztorysowych oraz kalkulacji. Dodatkowo oferujemy możliwość modyfikacji i aktualizacji kosztorysu wg Twoich potrzeb (np. w razie zmiany dokumentacji projektowej).

Kim są nasi klienci?

Naszymi klientami są:

 • Firmy remontowo-budowlane (w tym generalni wykonawcy i podwykonawcy),
 • Biura projektowe,
 • Inwestorzy publiczni, prywatni i zastępczy,
 • Cost Managerzy,
 • Klienci indywidualni

Zatem jesteśmy do Twoich usług, niezależnie od tego, czy  szukasz kosztorysanta do opracowania kosztorysu biurowca, czy też domku jednorodzinnego. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.

Jakie kosztorysy wykonujemy? Kosztorysy budowlane Warszawa

kosztorysy budowlane warszawa

Wykonujemy wszelkie kosztorysy budowlane, w tym kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne i powykonawcze. Ponadto wykonujemy kosztorysy budowlane we wszystkich branżach, tj. budowlanej, instalacyjnej, drogowej i mostowej. Dla  klientów indywidualnych wykonujemy kosztorysy inwestorskie (np. budowy domku jednorodzinnego), kosztorysy dla banków oraz kosztorysy pod odszkodowania. Podstawą do opracowania tego rodzaju  kosztorysu  są projekty przetargowe, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, założenia wyjściowe do kosztorysowania oraz ceny jednostkowe robót podstawowych.

 • Kosztorys inwestorski sporządza inwestor. Ustala on szacunkową, średnią wartość robót budowlanych. Sporządzany jest przed wyłonieniem wykonawcy. Służy on inwestorowi do oceny ofert składanych przez oferentów. Sporządzany jest metodą kalkulacji uproszczonej.
 • Kosztorys ofertowy z kolei służy do uzgodnienia ceny obiektu lub robót budowlano-montażowych i remontowych. Kosztorys ten sporządza wykonawca robót, gdy staje do przetargu lub otrzymał od inwestora propozycję złożenia oferty na wykonanie robót. Określa on przewidywane koszty wykonawcy w określonych warunkach realizacji inwestycji i ustala cenę wykonania robót. Wybrany i zatwierdzony przez inwestora kosztorys ofertowy stanowi integralną część umowy o realizację inwestycji lub robót budowlanych.
 • Kosztorys zamienny sporządza wykonawca, jeśli nastąpiła zmiana ustalonej w umowie budowlanej ilości robót. Kosztorys ten stanowi podstawę do zmiany ustalonej w umowie o roboty budowlane ceny. Jednakże w przypadkach, gdy zmiana ilości robót lub ich zakresu jest następstwem wprowadzonych przez inwestora zmian w dokumentacji projektowej – inwestor powinien wystąpić do wykonawcy z propozycją sporządzenia odpowiedniego kosztorysu ofertowego.
 • Kosztorys powykonawczy sporządza wykonawca. Jest on sporządzany po zrealizowaniu robót. Wykonuje się go w razie uzgodnienia w umowie takiej formy rozliczeń, jeśli w chwili jej zawierania nie można dokładnie ustalić zakresu rzeczowego robót i warunków ich wykonania. Najczęściej ma to miejsce w przypadku robót remontowych, modernizacyjnych, awaryjnych i podziemnych. W umowie o wykonanie robót strony ustalają podstawy kosztorysowe, ceny elementów produkcji oraz koszty pośrednie i zysk.

Kosztorysy budowlane sporządzamy w innowacyjnym programie kosztorysowym BIMestiMate. Stosując odpowiednie oprogramowanie kosztorysowe ciężar obliczeń rachunkowych i innych czynności automatycznych przerzucony zostaje na program kosztorysowy, dzięki czemu kosztorysant może skoncentrować się na meritum.

Kosztorysy budowlane Warszawa cennik

Na cenę opracowania kosztorysu budowlanego  wpływa wiele elementów, m.in. ilość i jakość danych wyjściowych, wielkość  obiektu, termin wykonania. Naszym atutem są atrakcyjne ceny. Nie ustalamy ceny w oparciu o ilość pozycji kosztorysowych. Każdy projekt jest inny i niepowtarzalny. Tym samym do wyceny każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Jaki jest czas realizacji kosztorysu?

Czas realizacji kosztorysu ustalamy indywidualnie. Zależy on m.in. od stopnia skomplikowania i wielkości inwestycji.

Jak wygląda współpraca? Kosztorysy budowlane Warszawa

 1. Zadzwoń lub wyślij zapytanie,
 2. Prześlij dane dot. zlecenia, tj. termin realizacji, materiały do wyceny oraz wymaganą formę opracowania,
 3. Wycenimy Twoje zlecenie w ciągu 24 godzin (jeżeli potrzebujesz wyceny szybciej – daj nam znać),
 4. Jeżeli akceptujesz wycenę, wpłać zaliczkę abyśmy mogli jak najszybciej przystąpić do pracy.
 5. Rozpoczynamy współpracę obejmującą wymianę e-maili i rozmowy telefoniczne (jeżeli zachodzi potrzeba, także spotkania u mnie w biurze, na terenie inwestycji, u Ciebie w biurze). Dodatkowo w ramach zlecenia oferujemy możliwość aktualizacji i modyfikacji kosztorysu.

Jakie usługi świadczymy? Kosztorysy budowlane Warszawa

W naszym biurze kosztorysowym świadczymy następujące usługi:

 • wykonywanie kosztorysów budowlanych (inwestorskich, ofertowych, zamiennych, powykonawczych) do przetargów publicznych i prywatnych metodą kalkulacji szczegółowej za pomocą innowacyjnego programu do kosztorysowania BIMestiMate oraz jako kalkulacje uproszczone w arkuszu Excel lub na drukach banku,
 • aktualizację kosztorysów budowlanych , weryfikację i ocenę kosztorysów otrzymanych od Inwestora,
 • wykonywanie przedmiarów robót na podstawie dokumentacji projektowych, koncepcji, obmiarów z natury oraz PFU – Programów Funkcjonalno-Użytkowych,
 • analiza i korekta przedmiarów budowlanych,
 • wykonywanie wycen indywidualnych na potrzeby własne w celu poznania ilości potrzebnych materiałów oraz cen rynkowych robót budowlanych,
 • value engineering

Jaki jest zakres kosztorysu?

1. Zakres kosztorysu przy stanie surowym zamkniętym inwestycji jest następujący:

 • Roboty rozbiórkowe (jeżeli jest potrzeba),
 • Prace ziemne i fundamentowe: usunięcie humusu, ławy, stopy fundamentowe, płyty fundamentowe, ściany fundamentowe, podkłady betonowe pod posadzki  (tzw. podbetonka),
 • Ściany parteru: nośne zewnętrzne i wewnętrzne, działowe,
 • Stropy i wieńce,
 • Schody wewnętrzne żelbetowe ( jeśli występują ),
 • Ściany poddasza / piętra: nośne zewnętrzne i wewnętrzne, działowe,
 • Kominy: spalinowe, dymowe, wentylacyjne, wykończenie ponad dachem,
 • Dach: konstrukcja, okna połaciowe, pokrycie dachu, rynny, rury spustowe, obróbki blacharskie,
 • Stolarka otworowa zewnętrzna: okna, drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne, bramy garażowe

2. Zakres kosztorysu przy stanie deweloperskim inwestycji jest następujący:

 • Wszystko to co w stan surowy zamknięty jak w pkt 1 powyżej oraz ponadto
 • Ocieplanie poddasza,
 • Posadzki (warstwy posadzek bez wierzchniego wykończenia),
 • Tynki wewnętrzne,podokienniki wewnętrzne,
 • Roboty malarskie (wyłacznie części wspólnych – np. klatka schodowa w bloku),
 • Elewacje,
 • Instalacje wewnętrzne (metodą wskaźnikową): wodna, kanalizacyjna (bez białego montażu), centralnego ogrzewania (wraz z grzejnikami, głowicami termostatycznymi), gazu, elektryczna (bez opraw oświetleniowych),wentylacji, klimatyzacji,
 • balustrady

3. Zakres kosztorysu przy stanie pod klucz jest następujący:

 • Wszytko to, co w stanie surowym zamkniętym i deweloperskim, jak w pkt 1 i 2 powyżej oraz dodatkowo:
 • wykończenie ścian i sufitów (szpachlowanie, malowanie, ułożenie płytek ceramicznych, tapetowanie)
 • Posadzki/podłogi (jako wierzchnia warstwa wykończenia  – np. parkiet, panele, płytki, deska barlinecka,wykładzina),
 • Sufity podwieszane,
 • Stolarka wewnętrzna,
 • instalacje wewnętrzne (wodna, kanalizacyjna – biały montaż, elektryczna – oprawy oświetleniowe),
 • wyposażenie (np. zabudowa kuchenna, meble ruchome)

Najczęściej kosztorys dla banku pod kredyt zawiera elementy kosztorysu przy stanie pod klucz.

Współpraca. Kosztorysy budowlane Warszawa

Zapraszamy do współpracy specjalistów branży sanitarnej i elektrycznej z całej Polski w celu świadczenia kompleksowych usług kosztorysowych. Jeżeli jesteś doświadczonym kosztorysantem instalacyjnym, zgłoś się do nas.

 

Zleć opracowanie kosztorysu budowlanego kosztorysantom z Warszawy

Więcej o kosztorysach inwestorskich w Warszawie przeczytasz tutaj.

Tekst Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego (…) znajdziesz tutaj.